background
about
Sektörün öncü kuruluşu hakkında bilgiler

Samsun Balıkçılık ve Su ürünleri sizlere en kaliteli hizmeti yıllardır kendini geliştirerek sunuyor

Karadeniz Teknik İzolasyon

Hakkımızda

Kıyak Kardeşler grup şirketleri, bünyesinde 3 farklı şirket bulunduran, balıkçılık sektöründe öncü bir firmadır. 1996 yılından bu yana, firma su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığı, bu ürünlerin pazarlaması konusunda faaliyet göstermektedir.
Kıyak Kardeşler, balıkçılık ve restoran, Samsun Balıkçılık, balık unu, yağı ve yemi ve Black Sea, balık işleme şirketleridir.
Karadeniz ve Ege kıyılarında sürekli avlanan 10 adet balıkçı trol tekneleri, 2 adet kültür balığı üretim tesisi, Samsun balık halinde komisyonculuk faaliyeti gösterdiği bir adet işyeri vardır. Samsun merkez de dört adet farklı noktada perakende satış noktası ve dört adet balık restoranı bulunuyor. Ayrıca Türkiye’nin balık üzerine yapılmış, 6.000 m2 kapalı alanı olan, en büyük soğuk hava deposuna sahiptir. Aynı zamanda firma balık unu ve yağı üretimi yapmaktadır. Bu amaçla 2011 yılında Bafra Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m2 alan üzerine 10.000 m2 kapalı alana sahip balık unu ve yağı fabrikası kurulmuştur. Bafra ve Yakakent ilçelerinde balık tesisleri bulunmaktadır. Bafra, Kızılırmak’ta bulunan somon ve alabalık havuzları 1500 ton kapasiteli, Yakakent’te bulunan havuzlar ise 1000 ton levrek, 3000 ton somon alabilme kapasitesine sahiptir.
Perakende ve toptan balık ticareti konusunda faaliyet gösteren firma bünyesinde bulunan özel soğutmalı araçlarla Samsun’dan tüm Türkiye’ye satış yapmaktadır.
Türkiye pazarında ki başarımızı, dış pazarda da göstermek amacıyla, Black Sea şirketimizi kurduk. Tüm dünyaya açılmak yeni hedeflerimizden ve buna yönelik çalışmalarımız devam etmekte.